Zobacz jak krok po kroku uzyskać wolność finansową, dzięki inwestycjom w podnajem.

Bez żadnego kredytu, bez olbrzymiego wkładu gotówkowego, z takim ryzykiem jakie sam wybierzesz.

Brzmi trochę za dobrze? Już wyjaśniam. W tym celu nagrałem dla Ciebie krótką prezentację - zerknij proszę:

Poznasz w niej pełny schemat (ze wszystkimi jego wadami i zaletami) III sposobu inwestowania w nieruchomości pod wolność finansową.

.... (czas na obejrzenie bo dalsza część artykułu odnosi się do wiedzy z prezentacji)...

...

...

Już? Obejrzałeś?

Jak widziałeś podnajem to nic innego jak po prostu wynajmowanie od kogoś mieszkania taniej (np. za 500 zł) wyłącznie po to, żeby wynajmować je komuś innemu drożej (np. za 900 zł). Różnica pomiędzy tym za ile wynajmujesz mieszkanie od właściciela, a tym za ile wynajmujesz je innemu najemcy to Twój dochód pasywny.

Proste, prawda?

I jak się domyślasz nie jest to żadna rewolucyjna koncepcja.

Ten model biznesowy został tysiące razy sprawdzony i świetnie funkcjonuje już przynajmniej od dziesięcioleci, gdyż w bardzo podobny sposób rozwijają się największe sieci hoteli jak “Marriott” czy “Hilton”. One prawie nie posiadają budynków, w których lokują swoje hotele. One je po prostu podnajmują.

Czyli wynajmują taniej przestrzeń w czyimś budynku, po to żeby ją następnie wynajmować drożej swoim gościom hotelowym.

W 2013 r. sieć Marriott spośród wszystkich 3 800 hoteli, które posiadała, była właścicielem tylko 10 budynków, w których się one znajdowały. Pozostałe 3790 to właśnie podnajem.

Oczywiście nie namawiam Cię od razu do tworzenia hoteli, ale dlaczego na chociaż mniejszą skalę nie zacząć wykorzystywać tak dochodowego i sprawdzonego modelu biznesowego?

Na przykład podnajmując pojedyncze mieszkania.

Tylko tutaj rodzi się pytanie:

Dlaczego ktoś miałby wynająć Ci swoje mieszkanie taniej, skoro od razu może je wynająć komuś innemu drożej?

Ale odpowiedź na nie jest jeszcze ciekawsza niż się zdaje. Wiem, że to może brzmieć dziwnie, ale za chwilę zobaczysz dlaczego nie tylko ktoś miałby zgodzić się na taki układ, ale jeszcze być Ci za to wdzięczny i WYCZEKIWAĆ takiej propozycji.

Ale o tym za sekundę, bo - jak widziałeś w prezentacji - warto najpierw w ogóle poznać najważniejsze właściwości podnajmu jako formy inwestycji. To one bowiem w końcu wpłyną na Twoją ostateczną decyzję czy zainwestować swój czas i pieniądze w niego, czy coś innego.

W stosunku do większości innych gatunkowo inwestycji podnajem:

Moment, moment! Jeżeli podnajem jest tak świetnym biznesem, to dlaczego tak mało osób go robi?

Tutaj tak naprawdę dochodzimy też do odpowiedzi na pytanie: dlaczego jakikolwiek właściciel mieszkania miałby się zgodzić wynająć Ci je taniej, skoro wie, że za chwilę wynajmiesz je komuś innemu drożej?

Dodajmy, że on doskonale wie o Twoich zamiarach podnajmu, bo musimy go o tym poinformować (on musi wyrazić na to zgodę) i jest to wyraźnie zawarte w umowie.

Więc mając świadomość, że to mieszkanie można wynająć za większą kwotę… dlaczego miałby je wynająć Tobie za dużo mniejszą?

Bez sensu?

Zerknij na prezentację, to wszystko zrozumiesz:

Jak widziałeś w prezentacji podnajem rzeczywiście brzmi na niemożliwy jeśli zapomni się o jednej „drobnej” rzeczy:

Źle prowadzony wynajem mieszkania to KOSZMAR!

Jeśli nie wiesz jak:

To znalezienie najemców nie jest proste. Kosztuje czas, pieniądze, energię, nerwy, a i tak często pojawiają się pustostany, a te KOSZTUJĄ. W końcu czynsz za mieszkanie do spółdzielni trzeba odprowadzać czy ktoś w nim mieszka czy nie.

Ale prawdziwe problemy zaczynają się gdy jakimś cudem ten najemca się znajdzie

Bo w takiej sytuacji trzeba także dokładnie wiedzieć:

I co? Nie jest to wszystko takie proste i oczywiste jak się z pozoru mogło wydawać, prawda?

Teraz już wiesz dlaczego tak mało osób w ogóle dobrze wynajmuje swoje własne mieszkania, a co do dopiero mówiąc o podnajmowaniu czyichś.

Każdy w końcu słyszał historie o najemcach, którzy nie chcą płacić albo niszczą mieszkanie. Najem to nie jest rzecz, którą można robić „na czuja” – tutaj wymagana jest po prostu odpowiednia wiedza, odpowiednio stworzona przez prawnika umowa najmu i zbiór zasad, którymi będziesz się kierować.

Bez tego najmowanie mieszkania to po prostu udręka.

Dlatego wielu właścicieli albo już na starcie w ogóle się tego nie podejmuje (tak, jest całą grupa osób, które posiadają wolne mieszkania, ale nigdy nie chciały ich wynajmować bo „za dużo z tym kłopotów”), albo rezygnuje z tego pomysł w trakcie – po wielu próbach i kłopotach w jakie się wpędzili robiąc to nieodpowiednio.

Do tego przez różne perypetie życiowe (np. przeprowadzka właściciela do innego miasta/państwa, wyjazd osoby, dla której miało być przeznaczone mieszkanie itp.) dochodzą często JESZCZE DODATKOWE trudności w wynajmowaniu mieszkania.

Dlatego jest naprawdę wiele osób, które nie tylko zgadza się na podnajem ich mieszkań, ale są za to dosłownie WDZIĘCZNE, bo to dla nich idealne rozwiązanie ich problemów.

A jeśli Ty posiadasz pełną wiedzę o tym jak profesjonalnie prowadzić wynajem mieszkania – to dla Ciebie żaden problem :)

I właśnie za tę wiedzę pobierasz swój przychód pasywny w postaci różnicy pomiędzy tym co płacisz właścicielowi mieszkania, a tym co płacą Ci najemcy.

Gdybyś chciał poznać całą tę wiedzę, razem ze wszystkimi procedurami i umowami jakich potrzebujesz: profesjonalnie sporządzoną umową podnajmu (ją podpisujesz z właścicielem mieszkania) i najmu (ją podpisujesz z najemcami) – czyli otrzymać wszystko czego potrzebujesz, żeby zacząć zyskownie i profesjonalnie inwestować w podnajem, to zapraszam Cię na:

Dwa dni intensywnego szkolenia, na którym dowiesz się dokładnie jak krok po kroku zbudować swoją wolność finansową za pomocą podnajmu

W ciągu tych dwóch dni poznasz pełny proces inwestowania w podnajem:

 1. od wybrania odpowiedniej okolicy i typu nieruchomości jaką warto podnająć,
 2. przez znalezienie właściciela odpowiedniego mieszkania i negocjacje z nim,
 3. przez właściwe urządzenie, podział mieszkania na większą ilość pokoi (jeśli wybierzesz większe mieszkanie) i marketing Twojej podnajmowanej nieruchomości,
 4. po wynajęcie płacącemu i uczciwemu najemcy i zarządzanie tym najmem.

Tylko od razu uprzedzam: to szkolenie nie jest dla osób, które na tę chwilę nie mają za co żyć i ledwo wiążą koniec z końcem. Podnajem wymaga dużo mniejszych inwestycji, ale zawsze musisz mieć jakąś gotówkę (lub mieć możliwość zarobienia) na urządzenie i odświeżenie mieszkania (u mnie na kawalerkach to średnio 3000 zł)

Pamiętaj tylko jeszcze, że aby prowadzić legalnie podnajem trzeba go robić pod jakąś działalnością gospodarczą. Jeśli jeszcze jej nie masz, to żaden problem, bo obecnie możesz ją założyć nawet przez Internet i to w ciągu jednego dnia (kiedyś to było nie do pomyślenia, ale teraz założenie firmy to naprawdę banał) lub prowadzić pod działalnością kogoś z rodziny czy przyjaciela.

Jeśli natomiast to nie jest dla Ciebie problemem (a jeśli poważnie myślisz o osiągnięciu niezależności finansowej, to w żadnym razie nie powinno), to jeszcze raz zapraszam Cię na szkolenie

Tak wygląda harmonogram:

Dzień I (sobota): godz. 10:00 – 18:00

 • Czy charakteryzują się poszczególne rodzaje nieruchomości mieszkaniowych
 • Poznasz charakterystyki poszczególnych rodzajów nieruchomości mieszkaniowych – ich cechy, ograniczenia i możliwości jakie dają. Dowiesz się czym charakteryzuje się rynek najmu i jak go REALNIE poznać w Twoim mieście.

 • Kim tak naprawdę są najemcy?
 • W tym module poznasz „z bliska” Twoich przyszłych klientów – najemców. Dowiesz się jakie są różne rodzaje najemców, ich cechy, oczekiwania, potrzeby, na co zwracają uwagę i wybierzesz swojego klienta docelowego (rodzaj najemców pod których będziesz szukał nieruchomości).

 • Czym charakteryzuje się podnajem?
 • Plusy i minusy podnajmu, co łatwiej, a co trudniej w porównaniu do kupowania nieruchomości pod wynajem. Dlaczego ktoś miałby Ci taniej wynająć swoje mieszkanie, skoro wie, że da się drożej.

 • Zaplanuj swoją drogę do rentierstwa
 • Mając już wiedzę o typach nieruchomości, najemców i cechach podnajmu w tej części zaprojektujesz swoją drogę do pełnej wolności finansowej. Stworzysz swój osobisty plan.

 • Jak wybrać najlepszą okolicę
 • Na tym etapie wiesz już komu chcesz wynajmować i czego on szuka – czas więc wybrać odpowiednią okolicę, w której będziesz poszukiwał mieszkań na podnajem, tak żeby KAŻDE z nich miało szalenie atrakcyjne położenie dla Twojego docelowego najemcy (dzięki temu możesz wynajmować mieszkanie drożej i mieć pewność, że i tak znajdziesz wielu chętnych)

 • Jak szukać idealnej inwestycji
 • Właściciele mieszkań, którzy najchętniej zgodzą się na podnajem, często w ogóle nigdzie nie ogłaszają swojego mieszkania (nie starają się go wynajmować). Musisz wiedzieć jak do nich dotrzeć - jest na to pewien ciekawy sposób.

  Czyli jak znaleźć idealne mieszkanie na podnajem (poznasz kryteria wg których będzie je oceniał oraz dowiesz się na co zwracać uwagę) i właściciela, który będzie Ci dosłownie wdzięczny za Twoją ofertę.

 • Pierwsze spotkanie z właścicielem idealnego mieszkania
 • Jak do niego doprowadzić, jak się na nim zachowywać, o co pytać, jak negocjować.

  Do tego w tej części przeprowadzimy wspólny trening: podzielimy się na inwestorów w podnajem i właścicieli mieszkań (każdy właściciel otrzymuje indywidualną kartę opisującą w jaki sposób ma się zachowywać i komu będzie skłonny wynająć mieszkanie). Zadaniem inwestorów jest zbudowanie dobrej relacji z właścicielem i uzyskanie zgody na podnajem. Później zamiana ról.

 • Drugie spotkanie z właścicielem idealnego mieszkania
 • Cały proces wynajmowania mieszkania od właściciela składa się z 2 spotkań. W tej części dowiesz się czym różni się drugie spotkanie od pierwszego, jak je przeprowadzić, na co zwracać uwagę, jak skutecznie negocjować cenę wynajmu, jakich argumentów używać.

 • Profesjonalna umowa podnajmu
 • Co powinna zawierać, na jakich zasadach odbywa się cała współpraca z właścicielem, na co zwrócić uwagę. Otrzymasz w formie elektronicznej całą moją sporządzoną przez prawnika umowę (którą sam wykorzystuję), żebyś po całym szkoleniu nie miał już żadnych wymówek, tylko mógł od razu „iść w miasto” poznawać rynek i szukać dla siebie inwestycji.

 • Jak urządzić mieszkanie pod wynajem
 • Na tym etapie wiesz już jak wynająć od właściciela idealne pod Twoich przyszłych najemców mieszkanie na bardzo korzystnych warunkach. Czas je odpowiednio urządzić.

  W tej części poznasz rzeczy, na które potencjalni najemcy zwracają największą uwagę decydując o wyborze mieszkania dla siebie i dzięki temu dowiesz się w co wyposażać swoje mieszkanie, a czego unikać i dlaczego (wiele osób robi tutaj błędy), aby szybko i bezproblemowo je wynająć.

  Jest bowiem wiele elementów, na których możesz sporo zaoszczędzić i nie wpłyną na ocenę Twojego klienta, a są też takie, na których nie wolno Ci oszczędzać.

  UWAGA: Robiąc „na czuja” większość osób postępuje tutaj odwrotnie – oszczędza na rzeczach kluczowych, a niepotrzebnie wydaje pieniądze na rzeczy, które mają mały wpływ na komfort najemcy.

  Ponadto otrzymasz pełną rozpiskę (razem z cenami i miejscem zakupów) tego w co sam wyposażam swoje mieszkania, żebyś widział od razu co dokładnie powinieneś do nich kupić, gdzie możesz to zrobić i ile to kosztuje.

  A właśnie - myślisz, że za każdym razem się głowię w jakim stylu ją wykończyć? Oczywiście, że nie!

  Mam kilka gotowych wystrojów, które ciągle powtarzam, więc – nawet jeśli kompletnie nie masz zmysłu estetycznego – możesz je po prostu ode mnie skopiować. Każdy z nich się sprawdził, kosztował dużo mniej niż wygląda i bardzo dobrze służy moim najemcom.

  Ostatecznie nauczysz się więc za dużo mniejsze pieniądze przygotowywać dużo atrakcyjniejsze dla najemców mieszkania, niż robi to Twoja konkurencja.

 • Jak podzielić mieszkanie na większą liczbę pokoi
 • Zdziwiłbyś się jak wielkie są możliwości podziału mieszkań na większą liczbę pokoi - a każdy z nich możesz przecież wynajmować osobno tym samam dodatkowo mocno podnosząc zyskowność całej inwestycji. W tej części się tego nauczysz.

 • Marketing Twojego mieszkania pod wynajem
 • Dowiesz się gdzie rozmieszczać swoje ogłoszenia o najmie (i jak sprawić aby były bardziej widoczne), żeby przyniosły Ci największą możliwą liczbę zainteresowanych.

  Dodatkowo otrzymasz nawet gotowe treści moich ogłoszeń, żebyś miał na ich podstawie gotowy szablon ogłoszeń, które rok w rok zapewnia mi stały przypływ nowych najemców. Zobaczysz też jakie zdjęcia nieruchomości daję w swoich ogłoszeniach i dlaczego właśnie takie (nieintuicyjna wskazówka, ale bardzo skuteczna).

Dzień II (niedziela): godz. 8:30 – 17:30

 • Jak prezentować mieszkanie potencjalnym najemcom
 • Odpowiedni marketing Twojego mieszkania to nie wszystko. Jest jeszcze kilka rzeczy, które możesz zrobić bezpośrednio przed i podczas spotkania z Twoim potencjalnym klientem, żeby zwiększyć jego chęć na zamieszkanie właśnie u Ciebie (jeśli oczywiście dany klient Ci przypasuje).

 • Jak wybrać odpowiedniego najemcę, z którym będzie Ci się dobrze współpracować.
 • Wprowadzając w praktykę wiedzę z poprzednich modułów nie powinieneś narzekać na brak chętnych na Twoje mieszkanie – teraz na głowie będziesz miał wybór tego jednego odpowiedniego.

  W tym module dowiesz się na co zwracać uwagę u Twojego potencjalnego klienta, jak sprawdzić jego „dłużnicze skłonności” oraz jakie 3 kluczowe pytania mu zadać, żeby bardzo skutecznie go „prześwietlić” i przewidzieć jakim będzie najemcą.

 • Kluczowy element – profesjonalna umowa najmu
 • W tym module nie tylko otrzymasz gotową, profesjonalną i przygotowaną przez prawników umowę najmu, której sam używam, ale omawiając ją dokładnie dowiesz się także na jaki okres czasu podpisać umowę, od jakiego miesiąca do jakiego (tak, miesiąc ma znaczenie), jak rozliczać się z najemcą, czy chociażby jaką datę ustalić za termin płatności (to ma większe znaczenie niż myślisz).

 • Jak się zabezpieczyć i jak postępować w przypadku zniszczeń mieszkania czy opóźnień w płatnościach
 • Dowiesz się dokładnie w jaki sposób w pełni zabezpieczyć się przed złym najemcą i poznasz pełną procedurę postępowania (krok po kroku) w przypadku opóźnień w otrzymywaniu płatności czy zniszczeń w Twoim mieszkaniu.

 • Zarządzanie najmem – jak być dobrym i jednocześnie szanowanym właścicielem.
 • Dowiesz się jaką postawę przyjąć i jak postępować, żeby Twoi najemcy byli zadowoleni z waszej współpracy i czuli się u Ciebie komfortowo, ale jednocześnie płacili Ci na czas i szanowali Twoje mieszkanie.

 • Zarządzanie najmem – sytuacje awaryjne.
 • Co robić gdy Twoi najemcy chcą (albo nawet muszą) zrezygnować z najmu przed zakończeniem umowy? Co robić gdy tak hałasują, że sądzi wzywają policję? Co robić gdy zalewają wodą sąsiadów? Co robić gdy w mieszkaniu występuje jakaś awaria? Na te i inne scenariusze poznasz dokładne odpowiedzi i gotowe sposoby postępowania.

 • Jak zmniejszyć pustostan przy zmianie najemców.
 • Poznasz jeden sprytny sposób (za który Twoi najemcy będą Ci nawet wdzięczni), żeby przy zmianie najemców ograniczyć do minimum liczbę dni pustostanu. Przy zastosowaniu tej metody liczba dni pustostanu będzie najczęściej wynosiła 0, dzięki czemu Twoje mieszkanie – nawet przy rotacji najemców – będzie dla Ciebie zarabiało przez pełne 12 miesięcy w roku.

Ile to kosztuje?

Tyle, aby wykorzystanie tego czego się nauczysz na szkoleniu chociaż raz, czyli przy wzięciu chociaż dwóch mieszkań w podnajem, mogło Ci bez problemu i jeszcze z nawiązką zwrócić całą Twoją inwestycję w tę wiedzę.

Załóżmy, że po tym szkoleniu wziąłeś w podnajem tylko dwie kawalerki, z których każda daje Ci 250 zł zysku miesięcznie (osobiście nie mam ŻADNEJ, która przynosiłaby mniej niż 300 zł, ale załóżmy, że nie chciało Ci się powtórzyć notatek po szkoleniu, więc poszło Ci gorzej).

Wychodzi więc, że już w pierwszym roku przyniosą Ci one 2x12x250 czyli 6000 zł.

A to tylko pierwszy rok (a będą Ci one generować dochód jeszcze przez kolejne) i tylko 2 mieszkania i zaledwie kawalerki.

A przecież mając tę wiedzę jak sam widziałeś – możesz inwestować szybko i masowo bo nic z zewnątrz (banki, zdolność kredytowa, wahania rynkowe) Cię nie ogranicza.

Możesz to powtarzać i powtarzać tyle razy ile zechcesz, aż zbudujesz cały portfel nieruchomości w podnajem, który zapewni Ci taki pasywny przychód, w jaki tylko celujesz.

Dlatego mam nadzieję, że uznasz cenę całego szkolenia w kwocie 5995 zł za naprawdę korzystną. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że za tę jednorazową inwestycję otrzymujesz gotowy i sprawdzony w polskich warunkach kompletny przepis na wielokrotnie większy i comiesięczny przychód.

A żeby jeszcze pozbawić Cię wszelkich obaw masz moją 100% gwarancję satysfakcji:

gwarancja satysfakcji

Dzięki niej Twoja pierwsza inwestycja w podnajem – inwestycja w wiedzę jak go robić krok po kroku – będzie w 100% trafiona, bo to TY sam ocenisz jej rezultaty.

Jeśli brzmi to dla Ciebie dobrze i czujesz, że to szkolenie jest dla Ciebie, to zapraszam!

Trochę spraw organizacyjnych

W cenie szkolenia masz zapewnione materiały, skrypty oraz catering w ramach przerw (kawa, herbata, ciastka).

Spodziewany czas odbywania się szkolenia: jesień 2017

Spodziewane miasto: Warszawa

Co to znaczy "spodziewane"? Że wszystko zależy od liczby uczestników i pasujących im terminów, bowiem nie prowadzimy już otwartych zapisów na to szkolenie - aby się na nie dostać trzeba aplikować. Wszystko po to, żebym i ja i Ty mieli pewność, że wyciągniesz z tego szkolenia jak najwięcej, że naprawdę Ci się przysłuży i będziesz otoczony osobami o różnym stopniu doświadczenia w porównaniu do Twojego.

Z moich obserwacji z takiego szkolenia wyciąniesz zdecydowanie najwięcej, bo nawet podczas przerw i luźnych pogawędek z innymi uczestnikami, zawsze będziesz mógł się sporo dowiedzieć od innych i być może samemu podzielić czymś dla nich interesującym.

Dlatego jeśli chcesz wziąć w nim udział, napisz do nas emaila na adres biuro@polskirentier.pl pisząc w nim:

Gdybyś miał wątpliwości czy pytania odnośnie szkolenia lub tego, które szkolenie wybrać - także pisz śmiało. Najlepiej razem z powyższymi informacjami. Wtedy będę w stanie dużo lepiej Ci coś doradzić.

Jak wspominałem - szkolenie jest w 100% kompletne, więc nawet jeśli nigdy nie miałeś absolutne żadnych doświadczeń z wynajmem czy podnajmej nieruchomości, ono także jest dla Ciebie, więc pisz śmiało.