W tym miejscu rozpoczyna się Twoja podróż po PRAWDZIWĄ wolność finansową...

O co chodzi z tym całym inwestowaniem w nieruchomości, rentierstwem i wolnością finansową? Po co w ogóle Ci do tego nieruchomości?

Już na wszystko odpowiadam, tylko że jest dużo większa szansa, że trafiłeś tutaj zanim wszedłeś na podstronę "O mnie" (też by tam zajrzał pewnie dopiero później ;)), to pozwól, że się z Tobą przywitam, żebyś wiedział chociaż kto pisze...

Marcin Matuszewski - Zdjęcie

Cześć!

Marcin Matuszewski z tej strony. Od 29. roku życia rentier dzięki inwestowaniu w nieruchomości. A obecnie osoba zarządzająca ponad 260 umowami najmu.

Szybko wyjaśniając - rentier to osoba, której przychód pasywny (czyli przychód, na którego utrzymanie nie trzeba poświęcać więcej niż kilka godzin w miesiącu) jest na tyle wysoki, że w całości pokrywa jej koszty życia. Czyli mówiąc wprost: na swoje utrzymanie pracujesz średnio kilka godzin w miesiącu, więc masz czas na cokolwiek tylko zechcesz (hobby, rodzina, przyjaciele, podróże).

A po co mi do tego nieruchomości?

Słuszne pytanie - w końcu można mieć także mnóstwo wolnego czasu utrzymując się z renty czy zasiłku. Tylko, że to zazwyczaj pieniądze, które nie pozwolą Ci żyć na takim poziomie, na jakim chcesz. Tutaj dochodzimy do drugiego elementu: bogactwa.

Sam wolny czas jest super, ale jeśli na nic Cię nie stać, to masz strasznie mało form, żeby go atrakcyjnie wykorzystać. Inwestowanie w nieruchomości jest o tyle atrakcyjne, że to nie jest jakiś jeden wielki biznes, który jak się uda, to ciężko go powtórzyć.

Przeciwnie!

Każda nieruchomość to taki osobny mini-biznes, osobna "maszynka" generująca Ci pasywny przychód. I takich maszynek(jeśli oczywiście wiesz jak) możesz stawiać... nieograniczoną ilość. To DOSŁOWNIE metoda "kopiuj-wklej".

Nie wymaga żadnej kreatywności - po prostu powielasz cały model inwestowania na kolejne i kolejne inwestycja, aż stwierdzisz, że osiągnąłeś taki poziom pasywnego dochodu, który w zupełności Cię satysfakcjonuje i pozwala Ci żyć na takim poziomie, jaki zechcesz.

Widzisz tę możliwość?

Przychód z nieruchomości nie jest niczym ograniczony z góry i jest bardzo łatwo skalowalny - to znaczy, że tylko i wyłącznie Twoje chęci i praca ogranicza Cię w tym ile będziesz pasywnie zarabiał. Ciężko znaleźć obie te cechy (pasywny przychód + nieograniczona możliwość jego łatwego skalowania) w jakiejkolwiek innej działalności/formie inwestowania niż nieruchomości.

Ale jest jeszcze jedno!

Bezpieczeństwo finansowe.

Super mieć pieniądze i czas, ale po co Ci to, jeśli ciągle będziesz się martwił, że za miesiąc, rok czy dwa to wszystko może prysnąć. Rynek może się zmienić, firmie może nie iść tak jak teraz, mogą wejść nowe technologie, pojawić się nowa konkurencja, może być redukcja etatów... sam doskonale wiesz, że jest TONA czynników, które mogą szybko zniszczyć lub wyraźnie zmniejszyć większość źródeł dochodu.

I za to właśnie najbardziej kocham zysk z wynajmowania nieruchomości:

To jeden z najbardziej pewnych i stabilnych przychodów jakie istnieją

Dlaczego?

Zobacz: WSZYSTKO jest powiązane z nieruchomościami. To gdzie mieszkasz, bawisz się, po czym podróżujesz, to gdzie kupujesz jedzenie, a nawet pola na których jest ono uprawiane. także są przecież nieruchomością, która jest czyjąś własnością.

Każdy biznes, przedsięwzięcie i sfera życia jest związana z jakąś nieruchomością. I raczej ciężko sobie wyobrazić, żeby było inaczej, no bo rolnicy nie będą uprawiać przecież ziemi w powietrzu, a nawet gdyby wszyscy ludzie wyszli z domów i spali pod gołym niebem, to miejsce, na którym będą stać czy leżeć także będzie czyjąś własnością. Więc nie ma szans żeby ten rynek zniknął.

Plus nieruchomości to coś, co myślę można nazwać prawdziwym aktywem – jeśli tylko masz akt własności, to nawet po wojnie dana nieruchomość jest Twoja i nie da się tego zakwestionować.

To jeśli chodzi o nieruchomości w ogóle, ale dlaczego akurat mieszkaniowe?

Mamy przecież jeszcze np. grunty czy nieruchomości komercyjne jak np. lokale w których są sklepy czy banki.

1 pytanie, które jest najlepszą odpowiedzią

A z jakiej nieruchomości Ty sam, gdybyś znalazł się w nieciekawej finansowo sytuacji zrezygnowałbyś na OSTATNIM miejscu?

Z lokalu, w którym prowadzisz swoją firmę?

Raczej nie.

Prawdopodobnie ze swojego mieszkania, prawda? Ewentualnie mógłbyś je sprzedać i przenieść się do mniejszego lub zacząć wynajmować skromniejsze, ale żeby całkowicie zrezygnować z jakiegokolwiek mieszkania dla siebie i swojej rodziny – czyli stać się bezdomnym?

To byłaby dla większości osób ostateczna ostateczność. Zazwyczaj przed tym prawdopodobnie sprzedałbyś wszystkie inne nieruchomości, które posiadasz, byle tylko mieć na dach nad głową dla siebie i własnej rodziny, prawda?

To normalne.

Nawet w wyjątkowo trudnej sytuacji każdy zrobi wszystko żeby mu starczyło na jedzenie, a w drugiej kolejności na dach nad głową. Więc po co inwestować w aktywa, które w trudniejszych czasach się sprzedaje? Nie lepiej oprzeć swoją przyszłość o coś, czego każdy będzie bronił do samego końca?

Dlatego inwestuję właśnie w nieruchomości mieszkaniowe pod najem i zachęcam do tego również Ciebie.

Teraz już widzisz czym jest inwestowania w wolność finansową i dlaczego warto to robić akurat przez wynajem nieruchomości mieszkaniowych?

Jeśli znajdziesz jakąkolwiek inną formę działalności/inwestycji, która ma chociaż pierwsze 3 właściwości (daje stabilny przychód, wolny czas i buduje bogactwo), to proszę napisz do mnie. Mnie udało się znaleźć "tylko" inwestowanie w nieruchomości w mieszkaniowe pod wynajem jako jedyną działalność, która miałaby wszystkie powyższe właściwości.

Dlatego w pełni się skoncentrowałem na odkrywaniu jak to robić najlepiej... i robieniu tego :)

Chciałbyś również?

Jeśli chciałbyś również - przynajmniej na razie zobaczyć - na czym polega profesjonalne inwestowanie w nieruchomości pod wynajem i czym różni się od popularnego podejścia, zapraszam do darmowej serii 3 prezentacji:

"Jak o 813% zwiększyć zysk z wynajmu mieszkania"

W niej zasmakujesz tego, czym jest prawdziwe inwestowanie pod wolność finansową. Aby uzyskać do niej natychmiastowy darmowy dostęp wpisz swój adres email w polu poniżej i kliknij przycisk "Zobacz wideo >>".

Zwiększ o 813% zysk z wynajmu:


Twoje dane są z nami bezpieczne. Polityka Prywatności

PS Jeśli już widziałeś powyższe 3 prezentacje, to zapraszam Cię do kolejnych działów: Jak czerpać pasywny dochód z inwestowania we własność i Jak czerpać pasywny dochód z inwestowania w podnajem. Jednak to dopiero po obejrzeniu 3 prezentacji na temat zwiększania zysku z wynajmu, bo ta wiedza to podstawa, żebyś zrozumiał całą resztę.